WhatsApp Destek Hattı: 0532 572 94 09

Gül Mayası Aydınlatıcı ve Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik

369,90 TL
379,00 TL
Stok Kodu 00273
Barkod 8682325320838
Marka Harrem
Ürün
Ürün Açıklaması

Gül Mayası Aydınlatıcı ve Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik

En sevilen ürünlerimizden biri olan ve dünyada en değerli gül endüstri ürünü olan Gül mayamız, Isparta Güneykent Gönen’in köylerinden mayıs ayında tüm usul ve kaidelerine uygun şekilde hasadı yapılıp toplanır. Ortalama dört ton gülden elli litre gül mayası elde edilir.

GÜL MAYASI; Gül yağı üretimi sırasında elde edilen yağlı bulanık(mayanın) birebir oranında damıtılmış saf temiz gül yapraklarının suya bırakmış olduğu doğal esanslı sudur. Gül mayasında gül suyuna oranla daha fazla gül yağı esansı mevcuttur.

Yaşlanmayı geciktirir. Toksinlerin atılmasını sağlar. Serinletici ve ferahlatıcı etkisi vardır. Göz nezlesini giderir. Gargara yapılırsa ağız yaralarına diş ağrılarına faydalıdır. Cilde parlaklık kazandırır. Ateş başlangıcında, menopoz başlangıcında kullanılabilir. Her yaş grubu için kullanıma uygundur. Sabunlar ile birlikte kullanılması tavsiye edilir.

Doğal tonik olarak kullanılır ayrıca makyaj sabitleyici makyaj öncesi nemlendireme ve daha canlı neme doymuş parlak bir cilt için amaçlı kullanılmaktadır. Sprey formu ile tonik olarak kullanılan ürünlere nazaran uyguladığı yenilik ve kolaylıkla tüketicisinin beğenisini toplamıştır.

Kullanım şekli olarak temiz cilde göze temas etmeden, sıkabilir ve ellerinizle yedirmeden cildinizin ürünü emmesini bekleyebilirsiniz.

Hidrosoller tamamen doğal yapıdan oluştuğu için, bulanıklık, kılcallaşma, buğulanma gibi görüntüler görülmesi normaldir. Bu hidrosollerin dolum yapıldıktan sonra da mayalanmaya devam etmesinden kaynaklıdır. Şişeyi çalkalayıp kullanmaya devam edebilirsiniz.

Gül Mayası bazı ciltlerde reaksiyon gösterebilmektedir. Gülün hasat dönemine göre bazı güllerin asit seviyesinden dolayı yanma reaksiyonu göstermesi normaldir. Aynı zamanda yaz aylarında cilt de asit ürettiği için yine yanma reaksiyonu görülebilmektedir. Eğer gül bitkisine alerjiniz yoksa ürünü kullanmaya devam edebilirsiniz. Yanma hissi kısa süre içerisinde geçecektir.

Gül mayasını kullanmaya devam ederken bir yatıştırıcı kullanmak isterseniz Lavanta Hidrosolümüzü kullanabilirsiniz.

Asit içeren ürünlerin kullanımında ilk haftalarda cilt yüzeyinde akne-sivilce artışı gözlemlenebilir. Bu durumda ürünün kullanımına devam edilmesi kullanıcı kararına bırakılmıştır.

Ürünü aşırı sıcaklık veya doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın. Oda sıcaklığında veya buzdolabında saklanması önerilir.

Bu uyarıları dikkatlice okuyun ve ürünü kullanmadan önce talimatları takip edin. Eğer herhangi bir olumsuz reaksiyon veya rahatsızlık hissederseniz, ürünü kullanmayı bırakın ve bir dermatoloğa danışın. Kuru ve karma cilt tipi için tavsiye edilir.

18 yaş altına kullanımda öncelikle doktorunuza danışmalısınız.

Gül Mayası içeriğinde Aqua, Rosa Damascena Flower Water, Sodium Benzoate,Potassium Sorbate bulunmaktadır.